Prezes naszego stowarzyszenia Ryszard Skotniczny w rozmowie z ks. Ryszardem Halwą o celach naszego stowarzyszenia. Pośród zgiełku codziennych, całkiem nieistotnych zdarzeń, którym wielkie media nadają dużą wagę ale tylko na kilka godzin, dzieją się rzeczy cywilizacyjnie bardzo istotne. Po cichutku, bez żadnej medialnej wrzawy, drogą orzecznictwa sądów wprowadza się do polskiego systemu prawnego homozwiązki i homoadopcję. Jak zapobiegać, co chcielibyśmy w tej sprawie zrobić - o tym w rozmowie.

Link do nagrania

 

Radio VIA o naszym apelu do samorządowców, by nie zostawiali sprawy nauczania religii w szkołach partiom i politykom w Warszawie - a sami wypowiadali się, czego w tej sprawie chcą mieszkańcy

Link do artykułu

Polskie Radio Rzeszów materiał o konferencji prasowej naszego stowarzyszenia i samorządowców. Nie za bardzo rozumiemy, czemu warszawskie partie polityczne chcą decydować za mieszkańców Podkarpacia, czy w naszych samorządowych szkołach mają być lekcje religii.

Link do artykułu

TVP Rzeszów o naszej najnowszej inicjatywie. Ugrupowania liberalne i lewicowe chcą przekonać Polaków, że lekcji religii w szkołach chcą tylko księża. Tymczasem na lekcje chodzi 80% dzieci i młodzieży w Polsce, a w dużej części Podkarpacia blisko 100%. Jeśli tak, lewica chyba nie do końca zasadnie przedstawia się jako reprezentant poglądu większości...

Link do artykułu

Prawy.pl opublikował nasze oświadczenie o planach polityków wyrzucenia religii ze szkół. Próba wywołania konfliktu partyjnego w sprawie, co do której zdecydowana większość Polaków jest zgodna.

Link do artykułu

 


Europa Tradycja

Stowarzyszenie Europa Tradycja

mail: stowarzyszenie@europatradycja.pl      

Numer KRS: 0000763858

Konto bankowe nr: 66109025900000000149616847  

2024, EuropaTradycja.pl