Oświadczenie  Stowarzyszenia Europa Tradycja
 
Nawet ogólnopolskie media (TVN 24), a przede wszystkim regionalne podkarpackie, z ochotą sączyły przekaz o złym Kościele, kapłanach stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia. Przodowały w tym rzeszowskie Nowiny i red. A. Plęs, odnośnie do publikacji którego, opublikowaliśmy nawet oświadczenie. W sprawie proboszcza z Borków Nizińskich napisano, nakręcono nieprawdopodobną ilość głupot mających ewidentny cel - nastawiać nie mających szans zorientować się w tym ludzi negatywnie do Kościoła i katolików. Z publikacji wynika, że stanowiący straszne zagrożenie kapłan, mial się dopuszczać czynu strasznego, bo udzielać sakramentów. Według zapowiedzi medialnych miała się nim zająć prokuratura, zapowiadano zatrzymanie, doprowadzenie, itd. Niewątpliwie, na niezorientowanym odbiorcy, robiło to wrażenie.
A teraz fakty. O wszystkich tych strasznych wydarzeniach media informowały jeszcze w styczniu. Głośno o tym byłem. Tymczasem, jak się obecnie okazuje, chyłkiem, postanowieniem mieleckiej policji z dnia 3 marca 2022 roku RPS 3/22 , zatwierdzonym potem przez Prokuraturę Rejonową w Mielcu (Ds 544/22)... postanowiono o odmowie wszczęcia postępowania. Nie umorzono postępowanie, a postanowiono o odmowie wszczęcia!
Podsumujmy. W styczniu media, przytaczając również wypowiedzi samej policji, szerzą mocne przekazy, o popełnieniu strasznych przestępstw przez kapłana. Po dwóch miesiącach wydaje się oficjalne postanowienie, że sprawy nigdy nie było. Ktoś uwierzy, że wszystko to nosi charakter przypadkowy?
Naszym zdaniem policja i uczestnicząca w postępowaniu prokuratura, winni są opinii publicznej jasne wyjaśnienie tej sytuacji. Również dziennikarze powinni chyba znaleźć odwagę, by powiedzieć, jak to jest. Gdy można opluć Kościół, katolików i kapłanów, nie można nadążyć, z czytaniem publikacji. A potem czytelnicy i widzownie nigdy nie dowiedzieli się, że postępowanie nawet nie, że zostało umorzone, ale w ogóle ta sama policja, która przed chwilą tak groźnie wypowiadała się w mediach - odmówiła jego wszczęcia. Pytanie retoryczne: po co to wszytko było robione?
 
Ryszard Skotniczny
Prezes
02.07.2022

Europa Tradycja

Stowarzyszenie Europa Tradycja

mail: stowarzyszenie@europatradycja.pl      

Numer KRS: 0000763858

Konto bankowe nr: 66109025900000000149616847  

2023, EuropaTradycja.pl